دانش نامه لینک‌یار
پیج آتوریتی و دامین آتوریتی چیست؟

پیج آتوریتی و دامین آتوریتی چیست؟

صفحه ها در لحظه اول انتشار با توجه به چه معیار هایی رتبه بندی میشوند؟

چه فاکتور ها و ابزار هایی برای سنجش اعتبار یک سایت (دامنه) وجود دارد؟

میزان اعتبار یک دامنه سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

اعتبار میانگین دامنه و سایت باید چه عددی باشد؟

فاکتور های پیج آتوریتی و دامین آتوریتی چیست؟

روش های افزایش اعتبار دامنه ی سایت؟

 

این ها سوالاتی هستند که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

 

 پیج آتوریتی( Page Authority) و دامین آتوریتی(Damin Authority)  چیست؟

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

 پیج آتوریتی ( Page Authority) و دامین آتوریتی (Damin Authority) اعدادی در بازه ی 0 تا 100 هستند که توسط یکی از معروف ترین ابزار های کمپانی moz میباشند. این دو فاکتور بیانگر شهرت و اعتبار شماست که با توجه به معیار هایی که در ادامه خواهیم گفت به سایت شما داده می شود. به گفته ی برخی از وبمستران این دو فاکتور یکی از المان های رتبه بندی ولی غیر رسمی گوگل می باشد. حال اول باید فرق این دو را بدانیم.
 

 

تفاوت دامین آتوریتی و پیج آتوریتی

تفاوت پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

DA  که همان مخفف کلمه دامین آتوریتی می باشد همانطور که از نام آن پیداست بیانگر اعتبار دامنه شماست و صفحه خاصی مد نظر نیست (این عدد به صفحه اصلی شما تخصیص داده میشود) و اعتبار دامنه را به ما نشان می دهد.

PA نیز مخفف کلمه پیج آتوریتی بوده و از نام آن پیداست که بیانگر اعتبار صفحه خاصی از سایت شما را نشان می دهد و اگر صفحات سایت خود را بررسی کنید مشاهده خواهید کرد که این عدد در هر یک از صفحات شما متفاوت است (در حالی که DA در تمامی صفحات ثابت است).

 

دو فاکتور متفاوت پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی ولی وابسته بهم!

گفتیم که دامین اتوریتی یا همان اعتبار دامنه با اعتبار صفحه متفاوت است ولی اگر شما اعتبار دامنه بالایی داشته باشید مطمعنا پیج اتوریتی صفحات شما بالاست چرا که دامین اتوریتی در واقع میانگین مجموع پیچ اتوریتی صفحات شما می باشد و بالعکس وقتی اعتبار صفحات شما بالاست پس قطعا اعتبار دامنه شما نیز بالا خواهد بود.

 

نحوه افزایش پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی

افزایش اعتبار دامنه

حال چگونه باید Page Authority و Damin Authority را افزایش دهیم؟ خیلی از وبمستران بر این باورند که اصلی ترین المان افزایش آتوریتی سایت بک لینک های معتبر هستند و برای این کار تمرکز خود را برای لینک سازی و خرید بک لینک میگذراند.
اما باید بگوییم که در کنار فرآیند لینک سازی، فاکتور های دیگری هم در این اعتبار دخیل هستند(سرعت سایت، موبایل فرندلی بودن، تولید محتوای یونیک و...)

 

برای افزایش آتوریتی میتوانید از کمپین های مناسب لینک‌یار را مشاهده کنید : کمپین افزایش آتوریتی

 

توجه داشته باشید که اعتبار دامنه و اعتبار صفحات یک عدد صعودی و لزوما ثابتی نیستند، و گاها این اعداد رو به کاهش هم خواهند بود. که معمولا این کاهش ها به دو دلیل اتفاق میافتند : به روز رسانی الگوریتم های ابزار موز - افت سئوی سایت ( از دست دادن لینک، کاهش سرعت سایت و...)

 

ابزار های تحلیل Page Authority  & Damin Authority

ابزار های دامین آتوریتی

برای بدست آوردن پیج اتوریتی و دامین اتوریتی از سایت ها و ازار های مختلفی می توان استفاده کرد که همه آن ها از API (وب سرویس های) شرکت MOZ استفاده می کنند. بهترین روش آن استفاده از خود ابزار MOZ می باشد.
برخی از ابزار های مشاهده نمره اعتبار دامنه و اعتبار صفحه :

ابزار های سایت moz.com :

ابزار یک 

ابزار دوم

 

ابزار های معروف کاربردی سئو به جز وب سایت moz :

seoreviewtools.com

checkmoz.com

 

هر بازه عددی از اعتبار دامنه و صفحه نشانگر چه میزان اعتبار است؟ اعتبار میانگین دامنه و سایت باید چه عددی باشد؟

 

از 1 تا 20

اگر سایتتان را تازه راه اندازی کردید و در آن فعالیت خاصی نداشتید اعتبار سایت شما در همین محدوده قرار دارد ولی نگران آن نباشید چرا که با گذشت زمان و سئوی سایتتان وبک لینک سازی مناسب در مدت چند ماه میتوانید به این بازه دست پیدا کرده و جای خود را بین رقیبان پیدا خواهید کرد.

 

از 20 تا 30

سایت های معمولی که نگاهی به فرآیند سئو و لینک سازی داشته اند در این رنج قرار دارند.

 

از 30 تا 40

سایت های این رنج را میتوان سایت های معتبر و خوبی دانست که برنامه سئو و لینک سازی منظمی داشته و می توان گفت خود را از سایت های دیگر جدا کرده در این رنج قرار دارند و آماده جهشی بزرگ هستند.

 

از 40 تا 50

سایت های خوبی که دارای بازدید بالایی هستند و صاحبان کسب و کار های اینترنتی معتبر در این رنج از اعتبار قرار دارند این رنج از اعتبار دامنه را میتوان اعتبار دامنه خوب دانست.

 

از 50 تا 70

وب سایت هایی که در این رنج قرار دارند مطمعنا سایت های بسیار خوبی هستند که در کار خود موفق بوده و درآمد خوبی دارند که پشت چنین موفقیتی یه تیم متخصص سئو وجود دارد که سایت را به بهترین شکل خود بهینه کرده اند. به این سطح رسیدن می تواند بسیار ایده آل باشد.

 

از 70 تا 90

در ایران سایت های اندکی هستند که به این سطح رسیده باشند. سایت های پر بازدید و برند بیشتر در این سطح قرار دارند.

 

از 90 تا 100

خب این سطح برای ما تقریبا غیر ممکن بوده و تا بحال مختص به کمپانی های بسیار بزرگ از قبیل گوگل و آمازون و ... می باشد.

 

کلام آخر

اگر شما خواننده عزیز جزء وب مستران عزیزمان هستید و یا اینکه خود صاحب کسب و کار اینترنتی هستید یهترین راه رسیدن به یک جایگاه خوب برای وب سایتتان آشنایی و تسلط بر اصول سئو می باشد.

اگر بدنبال بدست آوردن جایگاه خوبی برای سایتتان هستید نگران نباشید. تیم تخصصی سئوی لینک‌یار با استفاده از کمپین های معتبر افزایش آتوریتی میتواند به شما در این زمینه کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما بصورت رایگان ارتباط برقرار کرده و مشاوره دریافت کنید.

 

پیامی ارسال کنید

مشاوره رایگان