دانش نامه لینک‌یار
بک لینک گوگل
  امتیاز 4.75 از 5 توسط 4 نفر

بک لینک گوگل چیست؟

سرفصل‌ها

بک لینک گوگل چیست؟ چگونه میتوان از گوگل لینک گرفت؟

 

قبل از آنکه به توضیح بک لینک های گوگل و نحوه گرفتن بک لینک از گوگل بپردازیم، ابتدا برای یادآوری به تعریف اجمالی را از بک لینک میپردازیم.

اصطلاحا پیوندهای ورودی به یک صفحه وب را بک لینک می‌گویند. به طور کلی وقتی یک صفحه از وب پیوندی با یک صفحه دیگر میخورد،  لینک ایجاد میشود و بک لینک همان لینکی است که یک سایت از سایت دیگر دریافت میکند. 
بک لینک ها سهم بسازیی در رتبه یک وب سایت و اعتبار ان دارند. و یکی از مهم ترین المان های موتور های جست و جو برای رتبه دادن به یک وب سایت، تعداد و کیفیت بک لینک های ان وب سایت است.

  • باید به این نکته توجه داشت که هر بک لینک برای وب سایت مفید نیست، و گاها همین بک لینک ها(اگر اسپم باشند) میتوانند به سایت ما صدمه بزنند. به طور کلی برای یک بک لینک معتبر میتوان ویژگی هایی مثل : ارتباط موضوعی، اعتبار صفحه و و دامنه سایت میزبان، طبیعی بودن لینک و... اشاره کرد.

 

 

آیا لینک های بد و مضر وجود دارند؟ چه لینک هایی مضر هستند؟

بک لینک های مضر و اشتباه

در جواب این سؤال که آیا لینک های مضر هم وجود دارند، باید بگوییم که بله – در گذشته یکی از روش های ارتقا رتبه وب سایت، دریافت تعداد زیاد بک لینک بود، اما با گذشت زمان و هوشمند شدن الگوریتم های موتور های جست و جو، در کنار تعداد بک لینک ها، المان دیگری به نام کیفیت بک لینک ها شکل گرفت و به مرور زمان، این المان اهمیت بیشتری را در علم سئو پیدا کرد، به طوری که وب سایت هایی که تنها به المان تعداد بک لینک توجه میکردند، به مرور زمان جریمه و از نتایج موتور های جست و جو حذف میشدند.

 

دنیای سئو یک دنیای پیچیده است.

 

همان طور که اشاره کردیم، اعتبار دامنه هایی که از انها لینک میگیریم یکی از مهم ترین فاکتور های لینک ها برای موتور های جست و جو هستند، یکی از وب سایت های معتبری که ما میتوانیم برای سایت خود از آن لینک بگیریم، خود گوگل و سایت های زیر مجموع آن مانند یوتیوب و گوگل پلاس و گوگل نیوز و... است.

 

معرفی بک لینک‌های گوگل

به دست آوردن بک لینک از گوگل

 

با توجه به تجربیات سئو کاران و صحبت هایی که در انجمن های سئو مطرح شده است، بک لینک هایی که از وب سایت های گوگل دریافت میشود، برای این موتور جست جو بسیار حائز اهمیت و معتبر است. در این قسمت قصد داریم به معرفی این وب سایت ها و سرویس های گوگل بپردازیم که شما میتوانید از آن ها لینک دریافت کنید.

با وب‌سایت‌های زیر شروع می‌کنیم

 

-. یوتیوب

با داشتن یک کتابخانه گسترده از محتواهای ویدیویی یوتیوب یک موتور جستجوی مهم و منحصر به فرد محسوب میشود. اگر شما یا مشتری‌های شما درزمینهٔ فیلم مهارت دارند ایجاد کانال در یوتیوب می‌تواند یک اقدام هوشمندانه باشد. با ایجاد یک یا دو فیلم ساده با بک لینک وب‌سایتتان را می‌توانید شروع کنید.

 

- گوگل بیزنس

مشاغل محلی چگونه بر نحوه ظاهر شدن در صفحه جستجوی گوگل مپ تأثیر می‌گذارند؟ پاسخ نیازمند زمان است تا بتوانید لیست مشاغل رایگان را در گوگل ایجاد کنید. اگر برای مشاغل محلی یا شرکتی با مکان‌های خرده‌فروشی اقدام به انجام SEO می‌کنید این نوع بک لینک گوگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

-. گوگل نیوز

اگر شما هنر روزنامه‌نگاری و تبلیغ تجارت خود با یک‌روند خبری شایع را یاد بگیرید ممکن است بتوانید از بک لینک‌های اخبار گوگل استفاده کنید. اگر در حال حاضر یک کمپین روابط عمومی در دست اجرا دارید اخبار گوگل را در خاطر داشته باشید.

 

-. وبلاگ نویس

بر اساس الگوریتم های گوگل از سال 2003 لینک‌هایی که از طریق پست‌های وبلاگ ایجاد شده‌اند می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی سایت شما کمک کند.

 

-. سایت‌های گوگل

چرخش گوگل در ویکی‌ها و پیداکردن سایت شما است، ایجاد چند صفحه در مورد وبسایت شما در در این وب‌سایت ممکن است موردتوجه گوگل قرارگیرد.

 

نحوه به دست آوردن بک لینک‌های گوگل

ساخت بک لینک در گوگل

 

در فرآیند لینک سازی حتما باید بدانید که :

1-. هدف سئوی خود را تعیین کنید

به دنبال دستیابی به چه چیزی با سئو هستید؟

اگر هدف شما از لینک سازی و یا خرید بک لینک هدایت ترافیک به سمت سایت خود و افزایش ترافیک هستید، باید از انکر تکست های جذاب برای هدایت کاربران خود استفاده کنید.

 

2-. فهرستی از بک لینک‌های موردنظر گوگل ایجاد کنید.

به سراغ فهرستی از فرصت‌های بک لینک‌های گوگل که در بالا به آن اشاره شد بروید و یک سرویس مانند یوتیوب را انتخاب کنید. پس از اتمام چهار مرحله دوباره برگردید و پیوندهایی به سایر خدمات خود ایجاد کنید.

 

3-. از روشهای استوار و مداوم در بک لینک‌های گوگل خود استفاده کنید.

گاهی اوقات با انتخاب اشتباه استراتژی لینک سازی ، فرآیند لینک سازی اشتباه عمل میکند، و یا باعث نتایج موقت میشود.

  • در صفحات فرود خود یک یا دو تصویر مربوط به شرکت – برند و فرد: مطمئن شوید که این تصاویر باکیفیت بالا هستند.
  • در صفحات فرود خود، کاربران را هدایت و مجبور به انجام کاری کنید، سعی کنید با این کار نرخ پرش صفحات را پایین آورید.

 

نظرات

image
مهدی رضایی
11:07 , 06 تیر 00

استفاده از انکرتکست های یکسان برای لینک دهی به سایت خودمون تا چه حد مجاز هستش ؟ و ایا بهتره که از انکرتکست های مختلف استفاده کنیم برای لینک دهی؟

پیامی ارسال کنید


مشاوره رایگان